
Anne Robinson, Karen Saxby
Acest creion elegant poate fi folosit cu succes de adulți și copii. Se poate ascuți cu un dispozitiv standard. Are o radieră integrată ce vine într-o gamă de 10 culori diferite. Duritatea de scriere este HB.
Creionul Perpetua este diferit de toate celelalte, este primul creion din 80% grafit reciclat, unic prin design și tehnologie, nu este toxic și are o radieră atașată fără lipici. Creionul este proiectat de Marta Giardini și realizat în Italia.
Pornind de la risipa producției industriale de electrozi de grafit, am inventat un material care nu exista înainte. Se numește Zantech, un material inovator și tehnologic care ne-a permis să dezvoltăm un sistem unic de producție pentru creionul Perpetua. Perpetua este o invenție brevetată atât a produsului, cât și a procesului de producție.
Caracteristici:
Perpetua nu s-a născut întâmplător, ci este o idee ALISEA - din 1994, un nume de referință în producția de obiecte de design, pentru „refolosirea” și „reciclarea” materialelor brute și nu numai. Am creat creionul Perpetua cu gândul la planetă și locuitorii ei: din acest motiv, este fabricat cu materiale și procese patentate, iar designul a fost studiat până la cel mai mic detaliu. Creionul Perpetua întruchipează filosofia și valorile pe care ne angajăm să le propagăm zi de zi.
Anne Robinson, Karen Saxby
Anne Robinson, Karen Saxby
H.Q. Mitchell
E. L. James
Gayle Forman
Gayle Forman